W czwartek, 6 listopada, wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak ponownie odwiedził jednego z najstarszych mieszkańców naszej gminy. Tym razem udał się do Solca Nowego, by osobiście złożyć życzenia panu Maksymilianowi Banachowi, który świętował swoje 91. urodziny.
Pan Maksymilian Banach to osoba niezwykle pogodna i serdeczna. W rozmowie z wójtem wspominał lata pracy w rejonie dróg, gdzie przez wiele lat z oddaniem wykonywał swoje obowiązki. Obecnie chętnie spędza czas w przydomowym ogrodzie, który jest jego prawdziwą pasją. Dba o każdą roślinę, a pielęgnacja zieleni daje mu wiele satysfakcji i radości. Oprócz pracy w ogrodzie pan Maksymilian z zainteresowaniem śledzi życie codzienne i chętnie ogląda telewizję.
Wójt złożył jubilatowi serdeczne gratulacje oraz życzenia długich lat życia w zdrowiu i otoczeniu bliskich. Wręczył również bukiet kwiatów oraz pamiątkowy upominek. Wójt Janusz Frąckowiak podkreślił, że spotkania z seniorami są dla niego zawsze wyjątkowym momentem – okazją do rozmowy, wspomnień i refleksji nad tym, jak wiele doświadczenia i życiowej mądrości niosą starsze pokolenia.
Pan Maksymilian z uśmiechem przyjął życzenia i z wdzięcznością opowiadał o swojej rodzinie, z której jest bardzo dumny. Jubilat może bowiem poszczycić się trojgiem dzieci, jedenaściorgiem wnuków oraz trzynaściorgiem prawnuków – to właśnie oni są dla niego największym powodem do radości i dumy.
Z okazji 91. urodzin życzymy panu Maksymilianowi by każdy dzień przynosił mu spokój, zdrowie i poczucie bezpieczeństwa. Niech otaczają go życzliwość i miłość bliskich, a wspomnienia minionych lat będą źródłem uśmiechu i wdzięczności.










