Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Szlaki konne

Szlak Pałacowy

Długość trasy: 17 km
Obręb Leśniczówki Ziemin, tel. 061 / 443 44 46
Szlak posiada połączenie z gminą Wielichowo

Biegnący w północnej części gminy Przemęt „Szlak Pałacowy” to konna trasa wiodąca przez pofałdowany teren leśno-polny. Szlak wiedzie przez miejscowości Kluczewo i Siekowo oraz swym zasięgiem dociera do granic Siekówka.

Decydując się na konną podróż tym szlakiem będziemy mieli okazję odwiedzić gospodarstwo agroturystyczne „Stara Chata u Kowola” w Kluczewie – to świetne miejsce do startu na szlak; oraz podziwiać wspaniałą architekturę pałacu w Siekowie. Ciekawym miejscem, które możemy odwiedzić wędrując szlakiem pałacowym jest tzw. „Winnica”. W tym miejscu położonym niedaleko Kluczewa dawniej mieściły się winnice księcia Czarneckiego oraz dwór z bogato zaopatrzonymi piwnicami. Dziś możemy podziwiać jedynie pozostałości po piwnicach.
Część szlaku prowadzi przez godne zobaczenia bory sosnowe położony pomiędzy Siekowem i Siekówkiem. W znacznej części trasa prowadzi nad Południowym Kanałem Obry.
Świetnym miejscem dla wypoczynku dla podróżnych i miejscem, gdzie można napoić konie jest „Siedlisko” w Kluczewie.


Szlak Trzebidzki

Długość trasy: 25,5 km
Obręb Leśniczówki Sokołowice, tel. 065 / 549 81 13
Szlak posiada połączenie z gminą Włoszakowice.

Szlak Trzebidzki to układ konnych dróg pozwalających miłośnikom konnej jazdy odwiedzić piękne, lecz mało znane zakątki gminy Przemęt oraz gminy Włoszakowice.
Szlak tworzy pętlę składającą się z pięciu odcinków, łączących miejscowości Charbielin, Bucz, Poświetno, Sokołowice i Skarżyń.
Świetnym miejscem startu dla wyprawy tym szlakiem jest gospodarstwo agroturystyczne „Czajkówka” w Trzebidzy. Stąd możemy ruszyć na północ do Barchlina i dalej do Popowa Starego, gdzie warto zobaczyć przepiękny pałac. Możemy także skierować się na południe i poprzez sosnowe lasy z enklawami drzew liściastych bogatych w grzyby dotrzeć do Sokołowic.


Szlak Białogórski

Długość trasy: 37 km
Obręb Leśniczówki Mochy, tel. 065 / 549 00 25
Szlak posiada połączenie z gminami Wolsztyn, Sława, Wijewo

Kilka pięknych tras składających się na Szlak Białogórski pozwala na zwiedzenie z grzbietu konia okolic Wielenia, Kaszczoru i Moch. Swoją wyprawę warto rozpocząć z gospodarstwa agroturystycznego „Stara Stajnia” w Wieleniu. Stąd wierzchem lub wozem możemy wyruszyć do Moch lub przez Wieleńskie Góry do Kaszczoru. Szczególnie urokliwym miejscem znajdującym się na szlaku są tzw. „Ziemne Wody”. Ten położony w niewielkiej odległości od Kaszczoru zbiornik wodny to świetne miejsce na wypoczynek.


Szlak Konwalii

Długość trasy: 38 km
Obręb Leśniczówki Mochy, tel. 065 / 549 00 25
i Leśniczówki Perkowo, tel. 065 / 549 60 03
Szlak posiada połączenie z gminą Włoszakowice

Ten najdłuższy szlak konny gminy Przemęt wiedzie przez centrum Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Szlak łączy miejscowości Górsko, Radomierz, Osłonin, Nowa Wieś i Perkowo. Poza tym trasa szlaku łączy się w miejscowości Starkowo ze Szlakiem Trzebidzkim.

Idealnym miejscem do rozpoczęcia rajdu konnego szlakiem Konwalii jest gospodarstwo agroturystyczne „Zagroda u Rzeźbiarza” w Górsku. Stąd możemy wyruszyć w kierunku Starkowa i dalej „Szlakiem Trzebidzkim” w okolice Trzebidzy lub też pojechać w kierunku Osłonina a stąd przez serce Przemęckiego Parku Krajobrazowego do Perkowa i Nowej Wsi. Wędrując przez lasy warto zobaczyć „Głaz narzutowy” oraz „Kanapę Napoleona” – miejsce, gdzie według legendy odpoczywał Napoleon prowadzący swoje wojska na Rosję. Szlak wiedzie także przez okolice Babuliny (112 m n.p.m.) – najwyższego wzniesienia w powiecie wolsztyńskim.
Szlak Konwalii to także najbogatszy przyrodniczo szlak konny gminy Przemęt – na jego trasie możemy podziwiać piękno Rezerwatu Torfowisko nad Jeziorem Świętym oraz Rezerwatu Wyspa Konwaliowa.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors