Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Profil zaufany

Za zgodą Ministra Cyfryzacji w siedzibie Urzędu Gminy w Przemęcie został otwarty Punkt Potwierdzający Profil Zaufany. Punkt Potwierdzający Profil Zaufany zlokalizowany jest w Biurze Obsługi Klienta.

Pracownik potwierdzający Profil Zaufany:

  • Mirosława Wojciechowska
  • Julita Nitschke

Co to jest Profil Zaufany?

Profil zaufany to bezpłatna metoda potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji. Możesz dzięki niemu w dowolnym dla siebie czasie i miejscu wysyłać przez internet dokumenty i wnioski do różnych urzędów (np. podania, skargi, odwołania). Podpis potwierdzony profilem zaufanym działa jak odręczny podpis.

Jak założyć Profil Zaufany?

Należy zarejestrować się na stronie www.epuap.gov.pl lub www.pz.gov.pl  i założyć konto.

Po prawidłowej rejestracji należy osobiście udać się do Punktu Potwierdzającego Profil Zaufany z dowodem osobistym.

Co to jest ePUAP?

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej to system informatyczny służący udostępnianiu obywatelom oraz instytucjom publicznym usług administracyjnych drogą elektroniczną. To alternatywa dla papierowej administracji. System ePUAP daje możliwość załatwienia wielu spraw urzędowych przez internet. Z ePUAPem można kontaktować się z dowolnego miejsca (dom, praca, podróż) i w dowolnym czasie (weekend, noc, wakacje) – sprawy urzędowe można załatwiać przebywając nawet poza granicami Polski.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors