Zabytki Gminy Przemęt

Współczesnym dowodem bogatej i długiej historii ziemi przemęckiej są liczne zabytki sztuki świeckiej i sakralnej. Niemal w każdej z miejscowości odnajdujemy wspaniałe budynki o ciekawej historii.

Poznaj wspaniałe miejsca i budowle

Rajdy rowerowe

Lasy w gminie Przemęt poprzecinane są licznymi traktami. Sprawia to, że teren ten jest wspaniałym miejscem dla rowerzystów. Miłośnicy dwóch kółek znajdą tu 142 km oznakowanych dróg rowerowych.

Gdzie i kiedy jedziemy?

Aktywna turystyka

Gmina Przemęt stawia na turystykę aktywną. Każdy znajdzie tu dla siebie miejsce, w którym odpocznie na łonie natury i nabierze sił na kolejne dni.

Pieszo, konno, rowerem, kajakiem czy żaglówką?

Średniowieczny Jarmark Cysterski

Ta wyjątkowa impreza przypomina o bogatej historii ziemi przemęckiej sięgającej początków państwa polskiego. Podczas jarmarku obejrzeć można m.in. pokaz walk rycerskich, inscenizacje wydarzeń z historii grodu i pokaz dawnego tańca.

Gdzie i kiedy?

Kolej Na Książkę 3.0

Kolej Na Książkę ruszyła po raz trzeci. Miłkowice pod Legnicą były w ostatnich dwóch latach przestrzenią niezwykłych zupełnie działań zogniskowanych wokół wystaw, animacji społecznych, warsztatów twórczych, happeningów czy spotkań. Cel był prosty – sprawić, by lokalna społeczność, natchniona śladami powyższych wydarzeń – muralem na budynku, ceramicznym naczyniem, kaflami wkomponowanymi w przestrzeń społeczną, ekologiczną torbą czy przypinką, chętniej wracała do książek, również tych zgromadzonych w miejscowej bibliotece. W tym roku przyszedł czas na Przemęt.

Konsultacje koncepcji Rewitalizacji Rynku w Lesznie

Prezydent Miasta Leszna zaprasza wszystkich mieszkańców Aglomeracji Leszczyńskiej na otwarte spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się 5 maja br. o godz. 17.00 w leszczyńskim Ratuszu. Celem spotkania jest zebranie opinii na temat koncepcji zagospodarowania i przebudowy płyty Rynku wraz z modernizacją budynku ratusza….

KOLONIE SZTUKI Kaszczor 2016

KOLONIE SZTUKI Kaszczor 2016 – to działania edukacyjno-twórcze skierowane dla dzieci z terenu Gminy Przemęt. Sztuka już od najmłodszych lat szkolnych może kształtować charakter człowieka, pokazywać wartości, różne sposoby patrzenia na świat i jego opisywanie, kształtować wrażliwość na otoczenie i drugiego człowieka.

Sezon zainaugurowany czyli Przemęcki Rajd Nordic Walking

Sezon turystyczny wystartował! Pierwsza rajd już za nami. 24 kwietnia br. blisko 50 osób, w zdecydowanej większości pań, wzięło udział w Przemęckim Rajdzie Nordic Walking, zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Przemęcie oraz Hotel Trzy Jeziora z...

Komunikat dla mieszkańców ul. Powstańców Wlkp. w Kaszczorze oraz dla mieszkańców ul. Wolsztyńskiej w Wieleniu

W dniu 18 kwietnia 2016 roku w siedzibie Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu zaprezentowana została robocza wersja projektu przebudowy drogi wojewódzkiej 305 na odcinku od Moch do granicy powiatu wolsztyńskiego. Na spotkaniu przedstawiliśmy nasze uwagi i wnioski do zaprezentowanego projektu przebudowy drogi….

Strona 1 z 1212345...10...Ostatnia »

Najbliższe wydarzenia

Pełen kalendarz imprez dostępny jest w dziale Informacje dla mieszkańców » Kultura » Kalendarz imprez

RSS

Maj 2016

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

3 maja 2016
11:00 - 13:00
Obchody rocznicowe

swieto_konstytucji_palkat  

DZIEŃ OTWARTY w GCKiB w Przemęcie

8 maja 2016
14:00 - 18:00
Impreza kulturalna

dzien_otwarty gckib_duzy

Spotkanie z Anetą Cruz-Kąciak - opowiadaczką świata (GCKiB)

12 maja 2016
12:00 - 13:30
Spotkania autorskie

Wkrótce więcej informacji.

Spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką (GCKiB)

16 maja 2016
17:00 - 19:00
Spotkania autorskie

olga_rudnicka Zapraszamy na…