Zabytki Gminy Przemęt

Współczesnym dowodem bogatej i długiej historii ziemi przemęckiej są liczne zabytki sztuki świeckiej i sakralnej. Niemal w każdej z miejscowości odnajdujemy wspaniałe budynki o ciekawej historii.

Poznaj wspaniałe miejsca i budowle

Rajdy rowerowe

Lasy w gminie Przemęt poprzecinane są licznymi traktami. Sprawia to, że teren ten jest wspaniałym miejscem dla rowerzystów. Miłośnicy dwóch kółek znajdą tu 142 km oznakowanych dróg rowerowych.

Gdzie i kiedy jedziemy?

Aktywna turystyka

Gmina Przemęt stawia na turystykę aktywną. Każdy znajdzie tu dla siebie miejsce, w którym odpocznie na łonie natury i nabierze sił na kolejne dni.

Pieszo, konno, rowerem, kajakiem czy żaglówką?

Średniowieczny Jarmark Cysterski

Ta wyjątkowa impreza przypomina o bogatej historii ziemi przemęckiej sięgającej początków państwa polskiego. Podczas jarmarku obejrzeć można m.in. pokaz walk rycerskich, inscenizacje wydarzeń z historii grodu i pokaz dawnego tańca.

Gdzie i kiedy?

Obszar Funkcjonalny Aglomeracji Leszczyńskiej (OFAL) – realizacja wspólnych zadań

Miasto Leszno, gminy Krzemieniewo, Lipno, Osieczna, Rydzyna, Święciechowa, Wijewo, Włoszakowice, Przemęt, Powiat Leszczyński, a także partnerzy społeczni: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie, Leszczyńskie Centrum Biznesu Sp. z o.o., Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa i Organizacja Turystyczna Leszno-Region realizuje projekt „Partnerstwo Obszaru Funkcjonalnego dla wzmocnienia rozwoju i spójności społeczno – gospodarczej Aglomeracji Leszczyńskiej”. Jest on współfinansowany z funduszy EOG 2009-2014, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.

XX Sesja Rady Gminy Przemęt

Zapraszamy na XX sesję VII kadencji Rady Gminy Przemęt, która odbędzie się 15 lutego 2016 r. o godz. 14:00 w sali obrad Urzędu Gminy w Przemęcie.

Spotkanie dotyczące inicjatywy pod nazwą “Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”

W dniu 15 lutego 2016r. o godz. 15:00 w Urzędzie Gminy w Przemęcie (sala sesyjna) zaplanowano spotkanie dotyczące inicjatywy pod nazwą “Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Jej założenia obejmują stworzenie nowego narzędzia, które wykorzystywane będzie do identyfikacji zagrożeń bezpieczeństwa na terenie kraju, województw, powiatów i gmin. W pierwszej fazie podejmowanych działań konieczne jest zaplanowanie i przeprowadzenie konsultacji społecznych, w celu określenia skali zagrożenia, obszarów najczęściej występujących zagrożeń oraz czasu ich występowania.

Nabór na Animatora Orlika

Wójt Gminy Przemęt ogłasza nabór na kandydata na stanowisko animatora obiektu sportowego w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. I Wymagania niezbędne: Ukończony 18 rok życia, Wykształcenie średnie lub wyższe preferowany kierunek wychowanie fizyczne...
Strona 1 z 512345